Warning: include(/home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-content/advanced-cache.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-settings.php on line 84

Warning: include(): Failed opening '/home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-content/advanced-cache.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-settings.php on line 84
İdari Kadro | KomediaTürk Tiyatro Kurucu ve Yönetici Kadrosu

EKİP

Bahtiyar Engin

Bahtiyar ENGİN
Kurucu/ Genel Sanat Yönetmeni/ Oyuncu

1965 yılında Ordu’da doğdu. Küçük yaşlarda Almanya’nın Stuttgart şehrine yerleşti. 1978 yılında tekrar Türkiye’ye dönen sanatçı, oyunculuk ile küçük yaşlarda tanıştı ve ilk profesyonel hayatına 1980 yılında Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda başladı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını bitirdi. Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu, Uludağ Üniversitesi Tiyatro Kulübü, İstanbul Devlet Tiyatrosu ve son olarak İstanbul Şehir Tiyatroları’nda elliyi aşkın oyunda oyuncu, yönetmen yardımcısı ve yönetmen olarak görev aldı.

2006 yılında İstanbul Halk Tiyatrosunu kurdu. Halen İstanbul Şehir Tiyatrolarında ve İstanbul Halk Tiyatrosu’nda görev almaktadır. Sinema filmleri ve tv dizilerinde de rol alan sanatçı seslendirme de yapmaktadır.

KomediaTürk’ün kurucusu ve yöneticisidir. KomediaTürk Oyunculuk Akademisi’nde Türkçe etkili ve güzel konuşma, konuşma ekonomisi ve oyunculuk eğitimi vermektedir.

Songül Karaca

Songül KARACA
Kurucu/ Oyuncu

1985 tarihinde Ankara`da doğdu. 11 yaşında ailesi ile birlikte Almanya`nın Köln şehrine yerleşti ve eğitimine burada devam etti. 2006 yılında Essen-Duisburg Üniversitesi‘nde İşletme bölümünde lisans eğitimine başladı.
Tiyatro ile çocukluk yaşlarında Arkadaş Tiyatrosu Köln’de tanıştı ve çocuk tiyatrosu oyunlarında sahne aldı. 2008/2009 yıllarında Londra’da yaşadığı dönemde Celal Perk`in yönettigi Londra Meydan Sahnesi’nde hem oyuncu hem de reji asistanı olarak yer aldı.

2009-2011 yılları arasında Almanya`nın Kölner Malschule Özel Okulu Güzel Sanatlar Resim bölümünde eğitimini tamamladı.

2011 yılında Arturo Schauspielschule Köln`de başladığı konservatuvar eğitimini 2015 yılında tamamladıktan sonra Köln Devlet Tiyatrosu, Bonn Devlet Tiyatrosu, Bühne Für Menschenrechte Berlin, Shakespeare Company Köln ve Bühne Der Kulturen Köln gibi bir çok tiyatroda oyunculuk yaptı. Tiyatronun yanısıra televizyon programı, kısa film, reklam filmi gibi çeşitli projelerde oyuncu ve reji olarak çalıştı.

KomediaTürk’ün kurucusu ve yöneticisidir. KomediaTürk Oyunculuk Akademisi’nde yaratıcı drama, kişisel gelişim, karakter analizi, kamera önü oyunculuğu, ses/nefes eğitimi, temel oyunculuk eğitimi vermektedir. Ayrıca oyuncu koçluğu da yapmaktadır.