Warning: include(/home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-content/advanced-cache.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-settings.php on line 84

Warning: include(): Failed opening '/home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-content/advanced-cache.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-settings.php on line 84
Bahtiyar Engin - KomediaTürk
 

Bahtiyar Engin

Bahtiyar Engin

1965 yılında orduda doğdu. Küçük yaşlarda Almanya’nın Stuttgart şehrine yerleşti. 1978 yılında tekrar Türkiye’ye dönen sanatçı, oyunculuk ile küçük yaşlarda tanıştı ve ilk profesyonel hayatına 1980 yılında Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda başladı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservattuarını bitirdi. Ordu Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu, Uludağ Üniversitesi Tiyatro Kulübü, İstanbul Devlet Tiyatrosu ve son olarak İstanbul Şehir Tiyatrolarında elliyi aşkın oyunda oyuncu, yönetmen yardımcısı ve yönetmen olarak görev aldı.

2006 yılında İstanbul Halk Tiyatrosunu kurdu. Halen İstanbul Şehir Tiyatrolarında ve İstanbul Halk Tiyatrosunda görev almaktadır. Sinema filmleri ve tv dizilerinde de rol alan sanatçı seslendirme de yapmaktadır.

KomediaTürk’ün kurucusu ve yöneticisidir. KomediaTürk Oyunculuk Akademisi’nde türkçe etkili ve güzel konuşma, konuşma ekonomisi ve oyunculuk eğitimi vermektedir.