Warning: include(/home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-content/advanced-cache.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-settings.php on line 84

Warning: include(): Failed opening '/home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-content/advanced-cache.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/wwwkomediaturk/public_html/istanbul/wp-settings.php on line 84
Songül Karaca - KomediaTürk
 

Songül Karaca

Songül Karaca

1985 tarihinde Ankara`da doğdu. 11 yaşında ailesi ile birlikte Almanya`nın Köln şehrine yerleşti ve eğitimine burada devam etti. 2006 yılında Essen-Duisburg Üniversitesi‘nde İşletme bölümünde lisans eğitimine başladı.
Tiyatro ile çocuk yaşlarında Arkadaş Tiyatrosu Köln’de tanıştı ve çocuk tiyatro oyunlarında sahne aldı. 2008/2009 yıllarında Londra’da yaşadığı dönemde Celal Perk`in yönettigi Londra Meydan Sahnesi’nde hem oyuncu hem de reji asistanı olarak yer aldı.

2009-2011 yılları arasında Almanya`nın Kölner Malschule Özel Okulu Güzel Sanatlar Resim bölümünde eğitimini tamamladı.

2011 yılında Arturo Schauspielschule Köln`de başladığı konservatuvar eğitimini 2015 yılında tamamladıktan sonra Köln devlet tiyatrosu, Bonn devlet tiyatrosu, Bühne für Menschenrechte Berlin, Shakespeare Company Köln ve Bühne der Kulturen Köln gibi bir çok tiyatroda oyunculuk yaptı. Tiyatronun yanısıra televizyon programı, kısa film, reklam filmi gibi çeşitli projelerde oyuncu ve reji olarak çalıştı.

KomediaTürk’ün kurucusu ve yöneticisidir. KomediaTürk Oyunculuk Akademisi’nde yaratıcı drama, kişisel gelişim, karakter analizi, kamera önü oyunculuğu, ses/nefes eğitimi, temel oyunculuk eğitimi vermektedir. Ayrıca oyuncu koçluğu yapmaktadır.