Warning: include(/home/wwwkomediaturk/public_html/koln/wp-content/advanced-cache.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwkomediaturk/public_html/koln/wp-settings.php on line 84

Warning: include(): Failed opening '/home/wwwkomediaturk/public_html/koln/wp-content/advanced-cache.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/wwwkomediaturk/public_html/koln/wp-settings.php on line 84
Çocuklar İçin Tiyatro Kursu - KomediaTürk
 

9-12 Yaş Grubu Çocuklar için Tiyatro Kursu

KomediaTürk olarak çocuk gelişimine ve eğitimine büyük önem veriyoruz. 9-12 yaş grubu çocuklar için hazırladığımız tiyatro kursu deneyimli ve profesyonel eğitmenler eşliğinde pedagojik bir tiyatro eğitimi içermektedir.

Oynarken öğrenme, temel oyunculuk ve sahne eğitimi ile çocukların kendilerine olan öz güvenlerini güçlendirmeyi hedeflerken, doğaçlama ve yaratıcı drama dersleri ile çocukların yeteneklerini keşfetmelerini, hayal güçlerini geliştirmelerini sağlıyoruz. 9-12 yaş grubu çocuklar için tiyatro kursunda kısa metin, şiir ve şarkı dramatizasyonu dersleri ile çocukların dil yeteneklerini geliştiriyor, türkçe ve almanca oynanan tiyatro oyunları sayesinde her iki dili de en iyi seviyede konuşmalarını destekliyoruz.

KomediaTürk’de 1 yıllık çocuklar için tiyatro kursu programını tamamlayan çocuklar ile tiyatral gösteriler düzenliyor, çocukların öğrendiklerini uygulamaları ve erken yaşta sahne tecrübesi edinmelerini sağlıyoruz.

Çocuklar için tiyatro kursumuz 1 yıllık programdan oluşmaktadır


Kurs günü: Pazar
Kurs saati: 12:00 – 14:00
Kurs ücreti/aylık (3 ay): 70 Euro
Kurs ücreti/aylık (1 yıl): 60 Euro
Kurs Adresimiz: Dillenburger Str. 67 51105 Köln
Telefon : 017640455199
E-Mail :info@komediaturk.com/koln

Başvuru Yap

Dramaturji

Dramatik kompozisyon ve dramanın temel elementlerinin sahnede sunumudur. Bazı oyun yazarları (dramatistler) bir drama yaratırlarken yazı ile dramaturjiyi birleştirirler. Diğerleri ise bir eseri sahneye uyarlamak için dramaturg denen uzmanlarla çalışırlar.

Doğaçlama

Oyuncunun konuya bağlı fakat metne bağlı kalmadan, düşünmeden içinden geldiği gibi davranması ve konuşmasına doğaçlama ya da tuluat denir. Zeki insanların daha başarılı örneklerini sergileyebileceği zor bir oyunculuk biçimidir.

Pandomim

Pantomim ya da mim sanatı, en basit anlamı ile sözsüz tiyatro oyunudur. Pantomimde sanatçı, yüz mimiklerini, el-kol ve beden hareketlerini kullanarak temayı anlatmaya çalışır. Sahne eğitimi için çok önemli bir adımdır.

‘Tiyatro, sanatın tümü gibi bir okuldur. Eğitir, geliştirir insanı, dünyasının sınırlarını genişletir.’

Sabahattin Kudret Aksal