KomediaTürk Tiyatro & Sinema Akademisi

KomediaTürk Tiyatro & Sinema Akademisi, dersleri Alman devlet ve özel tiyatrolarında yer alan profesyonel oyuncular tarafından verilen ve Türkiye‘nin önde gelen tiyatro ve sinema oyuncularının workshopları ile katılım sağladığı bir eğitim kurumudur.

Eğitim programı sahne ve kamera önü oyunculuğununun yanı sıra profesyonel dans ve müzik eğitmenleri eşliğinde ses, nefes, müzik, kulak bilgisi ve dans dersleri gibi birçok alandan oluşmaktadır. Ayrıca tiyatro tarihi, sanat tarihi, diksiyon ve türkçe dil bilgisi dersleri de programımızın önemli bir parçasıdır.

Akademimiz türkçe ve almanca olmak üzere iki dilde eğitim vermektedir. Hızlandırılmış eğitim programımız toplam sekiz ay olup hafta sonları yapılmaktadır. Bu programı tamamlayan katılımcılarımız KomediaTürk Tiyatro & Sinema Akademisi’nden mezun oyuncu sertifikası ile mezun edileceklerdir.
Amacımız, KomediaTürk Tiyatro & Sinema Akademisi mezunlarına hem Türkiye hem de Almanya‘da oyunculuk yapabilmeleri için gerekli profesyonel oyunculuk becerilerini kazandırmaktır.

KomediaTürk’e kimler katılabilir?

KomediaTürk Tiyatro & Sinema Akademisi’nde tiyatro veya sinema oyuncusu olmak isteyen, bu alanlarda kendini denemek, yeteneklerini keşfetmek , konservatuvara hazırlanmak yada kendi mesleklerinin yanında hobby olarak tiyatro yapmak isteyenler katılabilirler..

 

Ders Programı içeriği ile ilgili detaylı bilgiyi ” Ders Programı” bölümünden edinebilirsiniz.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Tiyatro, sanatın tümü gibi bir okuldur.

 

Eğitir, geliştirir insanı, dünyasının sınırlarını genişletir.

 

 

Sabahattin Kudret Aksal