Warning: include(/home/wwwkomediaturk/public_html/koln/wp-content/advanced-cache.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/wwwkomediaturk/public_html/koln/wp-settings.php on line 84

Warning: include(): Failed opening '/home/wwwkomediaturk/public_html/koln/wp-content/advanced-cache.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/wwwkomediaturk/public_html/koln/wp-settings.php on line 84
Gençler İçin Tiyatro Kursu - KomediaTürk
 

12-15 Yaş Grubu Gençler için Tiyatro Kursu

12-15 yaş grubu gençler için tiyatro kursu KomediaTürk’ün profesyonel drama ve ses/nefes eğitmenleri tarafından verilmektedir.

Gençler için hazırladığımız tiyatro kurs programında ağırlıklı olarak temel oyunculuk, sahne eğitimi ve yaratıcı drama dersleri vererek, gençlerin kişisel gelişim süreçlerini desteklemeyi hedefliyoruz. Bu sayede gençlerin kendini ve becerilerini tanımalarını, öz güvenini geliştirmelerini ve çalışma disiplini oluşturmalarını sağlıyoruz.

Gençler için tiyatro kursu şiir ve şarkı dramatizasyonu, ses, nefes ve türkçe dersleri ile gençlerin dil gelişimlerini destekliyoruz. Türkçe, almanca ve ingilizce oynanan tiyatro oyunları sayesinde gençlere bu dilleri en iyi seviyede kullanmayı, anlaşılır ve düzgün telaffuz etmeyi ve nefeslerini doğru kullanmayı öğretiyor, aynı zamanda kendilerini ifade etme becerilerini geliştiriyoruz.

KomediaTürk’de 1 yıllık gençler için hazırlanan tiyatro kurs programını tamamlayan gençler ile kurs sonunda öğrendiklerini uygulayabilecekleri tiyatro gösterileri düzenleyerek, sahne tecrübesi edinmelerini sağlıyoruz.

Gençler için tiyatro kursumuz 1 yıl sürmektedir.


Kurs günü: Pazar
Kurs saati: 14:00 – 16:00
Kurs ücreti/aylık (3 ay): 70 Euro
Kurs ücreti/aylık (1 yıl): 60 Euro
Kurs Adresimiz: Dillenburger Str. 67 51105 Köln
Telefon : 0049 (0) 176 404 551 99
E-Mail :info@komediaturk.com/koln

Başvuru Yap

Dramaturji

Dramatik kompozisyon ve dramanın temel elementlerinin sahnede sunumudur. Bazı oyun yazarları (dramatistler) bir drama yaratırlarken yazı ile dramaturjiyi birleştirirler. Diğerleri ise bir eseri sahneye uyarlamak için dramaturg denen uzmanlarla çalışırlar.

Doğaçlama

Oyuncunun konuya bağlı fakat metne bağlı kalmadan, düşünmeden içinden geldiği gibi davranması ve konuşmasına doğaçlama ya da tuluat denir. Zeki insanların daha başarılı örneklerini sergileyebileceği zor bir oyunculuk biçimidir.

Pandomim

Pantomim ya da mim sanatı, en basit anlamı ile sözsüz tiyatro oyunudur. Pantomimde sanatçı, yüz mimiklerini, el-kol ve beden hareketlerini kullanarak temayı anlatmaya çalışır. Sahne eğitimi için çok önemli bir adımdır.

Tiyatroyu tüm sanat biçimleri arasında en yücesi olarak kabul ederim çünkü o
insanoğlunun, neyin insani olduğu duygusunu bir başka kişi ile en dolaysız olarak paylaşabileceği yoldur.

 

OSCAR WILDE