KomediaTürk Özel Bire Bir Oyunculuk Kursu

KomediaTürk Özel Bire Bir Oyunculuk Kursu profesyonel eğitmenler eşliğinde kişinin becerileri ve ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan yoğunlaştırılmış temel oyunculuk eğitimi ve tirad çalışmasından oluşmaktadır.

Almanya’da ve ya Türkiye’de oyunculuk yapmak isteyen, konservatuvara hazırlanan, tiyatro, sinema ve ya televizyonda bir rol için başvuru yapmak isteyen ve profesyonel desteğe ihtiyacı olan herkes özel bire bir oyunculuk kursumuzdan faydalanabilir.

KomediaTürk Özel Bire Bir Oyunculuk Kursu toplam iki aşamadan oluşmaktadır. Kursun ilk aşamasında vücut ısıtma ve esnetme hareketleri, yoğun ses ve nefes egzersizleri, hayal gücü geliştirme, rahatlama ve doğaçlama çalışmaları yapılarak katılımcının özel sahne ve ya bir rol için ön hazırlık programını oluşturması ve yeteneklerini tanıması sağlanır.

Özel Bire Bir Oyunculuk Kursunun ikinci aşamasında ise katılımcının yeteneklerine en uygun olan tiyatro oyunundan bir rol belirlenerek 2-3 dakikalık tirad ve ya katılımcının hazırlanmak istediği bir rol çalışılır

Toplam 12 saatten oluşan KomediaTürk Özel Bire Bir Oyunculuk Kursunu ister haftada 1 saat olmak üzere 12 haftada tamamlayabilir, isterseniz hızlandırılmış şekilde günlerini ve saatlerini hocaların da onayı ile kendinize uygun şekilde belirleyebilirsiniz.

KomediaTürk Özel Bire Bir Oyunculuk Kursu toplam ücreti 360,- Euro olmaktadır.

Başvuru Yap

Dramaturji

Dramatik kompozisyon ve dramanın temel elementlerinin sahnede sunumudur. Bazı oyun yazarları (dramatistler) bir drama yaratırlarken yazı ile dramaturjiyi birleştirirler. Diğerleri ise bir eseri sahneye uyarlamak için dramaturg denen uzmanlarla çalışırlar.

Doğaçlama

Oyuncunun konuya bağlı fakat metne bağlı kalmadan, düşünmeden içinden geldiği gibi davranması ve konuşmasına doğaçlama ya da tuluat denir. Zeki insanların daha başarılı örneklerini sergileyebileceği zor bir oyunculuk biçimidir.

Pandomim

Pantomim ya da mim sanatı, en basit anlamı ile sözsüz tiyatro oyunudur. Pantomimde sanatçı, yüz mimiklerini, el-kol ve beden hareketlerini kullanarak temayı anlatmaya çalışır. Sahne eğitimi için çok önemli bir adımdır.

Tiyatroyu tüm sanat biçimleri arasında en yücesi olarak kabul ederim çünkü o
insanoğlunun, neyin insani olduğu duygusunu bir başka kişi ile en dolaysız olarak paylaşabileceği yoldur.

 

OSCAR WILDE